html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využite dopravu zadarmo. Zadajte kód: ZADARMO2023. Len do stredy 1.2.2023

Ako vybrať doplnky pre ženícha

Potrebujete poradiť s výberom vhodných doplnkov pre ženícha alebo svadobných hostí? Týchto pár tipov vám príde vhod.


Jak vybrat doplňky pro ženicha


Formálna alebo rustikálna

Pri výbere vhodných doplnkov pre ženícha je dobré myslieť na celkový charakter svadby. Bude formálna, viac uvoľnená, alebo dokonca rustikálna v stodole? Na každú z týchto svadieb sa budú hodiť mierne odlišné farby a materiály kravát, motýlikov a ďalších doplnkov.

Čierny alebo vínový motýlik z hodvábneho saténu je skvelou voľbou na formálnu svadbu k tmavému obleku alebo smokingu. Populárne sú čím ďalej, tým viac aj zamatové motýliky, ktoré majú nezameniteľnú textúru.

A čo svadby v rustikálnom štýle?

Stavte na kvetinové vzory. Tie sú na túto príležitosť ako stvorené. Ak sa ženích na kvetovanou kravatu moc necíti (čo je fakt škoda), môžete kvety do outfitu zahrnúť napríklad vo forme decentnej vreckovky do saka.


Ako vybrať doplnky pre ženícha

Vínová kravata a traky ladia s doplnkami nevesty


Motýlika alebo kravatu

Vo svadobný deň môžete pomocou vhodných doplnkov vytvoriť tú správnu atmosféru a vyladiť svoj vzhľad k dokonalosti. Ženích s nevestou sú niekedy na pochybách, či vybrať motýlika alebo kravatu. Tu neexistuje jednoduchá rada. Hlavne záleží, v čom sa ženích bude cítiť dobre a pohodlne.

Svieža voľbou je aj namiešať motýliky a kravaty medzi ženícha a jeho partiu. Naši zákazníci si veľmi obľúbili kombináciu kravaty pre ženícha a viazacích motýlikov v rovnakom alebo doplnkovom vzore pre jeho svedka, brata a ďalších kamarátov.


Ako vybrať doplnky pre ženícha

Kravata s kvetmi pre ženícha a mint motýliky pre jeho partiu


Farby a textúry

Svadobnú atmosféru môžete podčiarknuť aj vhodne zvolenými farbami a textúrami látok, z ktorých sú kravaty a motýliky ušité. V jarných a letných mesiacoch sú veľmi obľúbené bavlnené materiály s kvetinovými motívmi, alebo napríklad jednofarebné hodvábne kravaty, ktoré sa dobre kombinujú sa vzorovanými vreckovkami do saka. Prevládajú hravé výraznejšie farby, alebo tlmené pastelové odtiene.

Jesenné alebo zimné svadby si priamo žiadajú viac sýte sezónne farby ako vínová, alebo oranžová. Hlavnú úlohu tu však zohráva textúra, ktorá dodá kravate, motýliku a vlastne celému outfitu ten správny sezónny charakter.

A ktorá látka má takú textúru?

Tušíte správne, je to vlna. Má matný vzhľad a drsnejší štruktúru. Často je v nej aj prímes ľanových vláken, ktoré sú o niečo väčšie a látku ešte viac zvýraznia. Vlnené kravaty a motýliky skvele doplnia váš svadobný vlnený oblek, alebo sako. Na menej formálnych a rustikálnych svadbách sa dobre kombinujú k džínsom s vestou.


Ako vybrať doplnky pre ženícha

Oranžová vlnená kravata a zelený ľanový motýlik na jesennú svadbu


Niečo do vrecka

Nedopustite, aby vrecko saka zostalo bez povšimnutia a oživte ho vreckovkou do saka, ktorá to celé dotiahne k dokonalosti. Je viac šmrncovné, keď vreckovka do saka nie je z rovnakej látky ako kravata, mala by ju ale vhodne dopĺňať. K jednofarebnej červenej kravate vyberte napríklad vreckovku s kvetmi v červených odtieňoch.

A tu je ešte jeden tip.

Keď skombinujete viac vzorov, mali by mať rôzne veľkosti a tvar. Rovnako veľké bodky na kravate a vreckovke, alebo rovnako veľká kocka na košeli a kravate nebude pôsobiť príliš dobre.


Ako vybrať doplnky pre ženícha

Vreckovka s prúžkami farebne ladí s kravatou a kontrastuje s kvetinovým vzorom


Zahoďte opasok, oblečte traky

V minulosti boli pánske traky súčasťou spodnej bielizne, takže zostali schované pod sakom. Ich jedinou funkciou totiž bolo udržať nohavice tam, kde majú byť.

Dnes sú traky, okrem svojej funkčnej stránky, tiež módnym doplnkom. Najčastejšie ich asi môžete vidieť na menej formálnych svadbách, kde má ženích na sebe len košeľu bez saka, nohavice a traky s motýlikom ako hlavný doplnok celého outfitu. Vybrať si môžete buď variantu na klip, alebo traky s koženými pútkami, ktoré sa na nohavice pripnú pomocou gombíkov na vnútornej strane nohavíc.


Ako vybrať doplnky pre ženícha

Biele traky na pútka a svetlooranžová kravata