html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využite dopravu zadarmo. Zadajte kód: ZADARMO2023. Len do stredy 1.2.2023

Kravatové spony a ako ich nosiť

Osviežte svoj look štýlovým doplnkom!


Kravatové spony

Ako nosiť kravatovú sponu

Kravatová spona je, okrem svojej funkčnej stránky, tiež skvelým prvkom, ktorým môžete ozvláštniť svoj look. Jej hlavnou úlohou je udržať kravatu v správnej polohe pri celodennom nosení, hlavne v prípadoch, keď na sebe nemáte sako, vestu alebo sveter. Môžete ju nosiť do formálneho obleku, aj k džínsom a košeli na osvieženie pracovného looku v kancelárii.

S našimi farebnými kravatovými sponami navyše získate veľa možností, ako svojmu outfitu dodať osobitý štýl.


Kravatová spona


Čo je potrebné vedieť?

Pre dokonalý dojem sa stačí riadiť niekoľkými základnými tipmi.

Spona by nemala presahovať cez celú šírku kravaty. Optimálne je, aby končila niekde v polovici alebo troch štvrtinách jej šírky. Naše kravatové spony majú optimálnu dĺžku pre kravaty, ktoré majú v najširšom mieste 6-7,5 cm. Záleží ale tiež na strihu jednotlivých kravát.

Odporúčame sponu umiestniť medzi tretí a štvrtý gombík na košeli. Vo väčšine prípadov je to optimálna poloha a docielite to, aby spona bola viditeľná aj pri zapnutom saku. Ak by bola príliš vysoko, nebude už plniť svoju funkciu a naopak pri umiestnení spony do spodnej časti trupu bude celkový vzhľad trochu nevyvážený.

umiestnenie kravatovej spony


Nezabudnite, že spona musí byť spolu s kravatou pripnutá pomocou klipu tiež ku košeli. Jedine tak, bude plniť svoj účel a udrží kravatu na mieste.


Spona na kravatu


Ako vybrať farbu

Výber vhodnej farby spony ku kravate, košeli, alebo obleku bude záležať na vašej nálade. Chcete z kravatovej spony urobiť výrazný prvok celého outfitu alebo sa skôr držať pri zemi a zachovať všetko v rovnakých tónoch?

Do oficiálnejšieho štýlu je dobré držať sa neutrálnych odtieňov ako je hnedá, čierna, strieborná alebo tmavšie modrá. Najjednoduchšie je kombinovať rovnaké farby na kravate a kravatovej spone. K tmavomodrej kravate tak môžete vybrať modrú kravatovú sponou.


Spona na kravatu


Urobiť zo spony viditeľný element je tiež skvelá voľba. Stačí medzi farbami kravaty a spony vytvoriť zaujímavý kontrast. Štýlová je napríklad kombinácia tmavomodrej kravaty a oranžovej kravatovej spony. Bude Vás baviť, koľko nových a zaujímavých kombinácií sa dá pomocou rôznych farieb dosiahnuť.

Farebne môžete sponu doladiť aj k niektorej z farieb vreckovky do saka, alebo napríklad k farbe topánok a opasku.


Kravatové spony