html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využite dopravu zadarmo. Zadajte kód: ZADARMO2023. Len do stredy 1.2.2023

Proste môj štýl

Christian, náš verný fanúšik a nadšenec pánskych doplnkov je majiteľom ohromnej zbierky vreckoviek a kravát. Zaujímalo nás, ako táto vášeň začala a tak sme ho trochu vyspovedali.


Kravaty a vreckovky do saka pre mužov


Prečo si sa rozhodol písať blog?

Veľa ľudí mi hovorí, že mám unikátny štýl. Nie som si istý, či s tým súhlasím. Skôr by som povedal, že je odlišný, nie unikátny. Unikátny je jednorožec s robotickými nohami, ktorý vie očami strieľať lasery a zas tak boží nie som. Myslím si však, že v dnešnej dobe až príliš často z módy mizne zábava. Začať s blogom bol spôsob, ako tú zábavu v obliekaní udržať. Aj keď by bol iba pre mňa.


Twin kravata paisley


Vyžaduje tvoje zamestnanie nosiť kravatu a oblek alebo ťa to jednoducho baví?

Do práce oblek a kravatu nosiť rozhodne nemusím. Vlastne by som si každý deň mohol obliecť jedny a tie isté džínsy a tričko a nikoho by to nezaujímalo. Ale ja milujem obleky. Takže by som povedal, že to je jednoducho môj štýl.

Podľa tvojho profilu na Instagrame to vyzerá, že máš obrovskú zbierku kravát a vreckoviek do saka. Ako to všetko začalo? A koľko kúskov máš v skrini (alebo je to tajomstvo)?

Všetko to začalo vtedy v Tatooine. Ale to bolo kedysi dávno v preďaleko galaxii ... Počkať, počkať, asi si zase mýlim svoj život so Star Wars. Vlastne som nosil obleky od mojich troch rokov. Nikdy som ich vyložene nepočítal, mám z toho čísla asi aj trochu obavy. Keď sa to číslo rozhodnem ignorovať, tak si môžem kupovať ďalšie! ALE, priznávam, že zaplnia celú izbu. Teda celú izbu pre hostí. A kto by sa nechcel vyspať v posteli pokrytej nádhernými kravatami, že? Takže áno. Je ich VEĽA.


Kravaty a vreckovky do saka pre mužov


Ako dávaš ráno dohromady svoj outfit? Začínaš niekedy doplnkami?

Nemám to stopercentne predurčené, ale väčšinou začínam kravatou a potom staviam outfit okolo nej. Ďalšiu si vyberám košeľu a potom sa musím rozhodnúť, či pôjdem do obleku, alebo saka. Až keď rozhodnem toto ... (už ťa nudím?) ... Tu to začína byť zákerné. Ak mám kravatu a košeľu s výraznými vzormi alebo farbami, potom sako vo väčšine prípadov ich mať nebude.

A na rad prichádza vreckovka do saka. Tento výber mi vždy zaberie najviac času, pretože vreckovky milujem. Rozmýšľam, že by som navrhol design saka, ktoré má štyri vrecká na vreckovku do saka, aby som ich mohol nosiť viac naraz. To sa bude skvele predávať! Keď už teda mám kravatu, košeľu, sako a vreckovku do saka, rozhodujem sa, či si vezmem ozdobu do klopy. Keď už si nejakú beriem, snažím sa ju vybrať tak, aby nebola až príliš nápadná. A z ničoho nič, voila, zrodila sa hviezda, alebo aby som bol presnejší, dospelý chlap sa konečne obliekol.


Kravaty a vreckovky do saka pre mužov


Čo sú podľa teba tri nevyhnutnosti v pánskom šatníku?

Spodná bielizeň. Topánky. A konkrétne v mojom prípade, okuliare. To sú nevyhnutnosti môjho šatníka pre každý deň. Ale tak nejako sa mi zdá, že tak si to nemyslel. Myslím, že každý gentleman by mal mať aspoň päť pekných kravát. A tým nemyslím drahých, ale jednoducho kravát, ktoré chce nosiť, aj keď nemusí. A potom vreckovky do saka, možno nie toľko, koľko mám ja, ale viac ako jednu. Je dobré mať jednu jednoduchú, potom niečo viac odvážneho a niečo medzi tým. A potom kabáty. Nie saká, nie blejzre, ale kabáty. Myslím Pea Coat (kratší double-breasted kabát), klasické kabáty k obleku, trenčkoty, vetrovky a tak ďalej. Tie dokážu džínsy a tričko premeniť v solídny outfit za každého počasia. A ešte jeden bonus: nie vždy si chcete dať prácu s outfitom, takže podľa mňa, hlavne v lete, každý by mal mať pár mokasín. Proste topánky, do ktorých len skočíte a idete a stále sa budete cítiť štýlovo.


Modré sako a ružová kravata


Často dávaš dokopy výrazné kombinácie vzorov a farieb. Pútajú tvoje outfity veľa pozornosti?

Áno. Ale nie som si istý, či to je tými outfitmi, alebo sú ľudia zaslepení tým, ako som pohľadný. Tým to asi nebude. Ale áno, záleží na veku danej osoby, dostávam komplimenty i kritiku. Je vždycky nepríjemné dostať kritiku, obzvlášť od niekoho v obleku o tri čísla väčšom a kravate, ktorej chýba už len znak "široký náklad". Ale takí jednoducho rodičia sú.


Vreckovky do saka


Christiana môžete sledovať na jeho Instagrame nebo blogu.