html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využite dopravu zadarmo. Zadajte kód: ZADARMO2023. Len do stredy 1.2.2023

Rozhovor s "The Sharper Me"

Perfektne upraveného, v dobre padnúcom saku. Takto môžete každý deň stretnúť Gyasi Haynesa. Teda ak žijete ako on v Kalifornii, kde popri svojom zamestnaní radí svojim klientom čo na seba.


Outfit pre mužov


Ako sa tvoj štýl vyvíjal?

Už keď som bol malý chlapec v New Yorku, mama mi často hovorila, že mám cit pre to vyzerať dobre. Vždy som sa zo školy vrátil do bodky upravený a čistý. Postupne som si vytvoril vlastný štýl, ktorý bol veľa ovplyvnený našim presunom na juh USA.

Hľadal si vždy dobre padnúci oblek a košeľu?

Áno, to, ako mi sadne oblečenie, je vždy dôležité. Čím som bol starší, tým viac som si uvedomoval, že sa ľudia o mňa viac zaujímajú vďaka tomu, ako mi sadne oblečenie. Je to skvelý začiatok konverzácie. Veľa ľuďom chýba ten cit pre detail a ,fit'. To Vás ale vždy odlíši.


Outfit pre mužov

Outfit pre mužov

Hnedé pánske topánky


Je pre teba ťažké zohnať dobre padnúci oblek v konfekcii?

Mám našťastie konfekčnú postavu, takže nie. Ale musím ti povedať, už nejakú dobu nosím košele a obleky na mieru a neviem, či by som sa vedel vrátiť ku konfekcii. Nosiť košeľu a oblek presne také, aké chceš, na to sa ľahko zvyká. Kupujem si menej vecí, ale kvalitných.

Takže si nechávaš vždy šiť oblečenie na mieru?

Nie vždy. Niekedy sa mi podarí nájsť kúsky z konfekcie, ktoré sa mi hodia. Ale je pre mňa jednoduchšie zvoliť metódu na mieru. Môžem si napríklad vybrať látku, farbu, strih saka a tiež širšie špicaté klopy, ktoré ma momentálne veľmi bavia. Stanem sa tak návrhárom a autorom svojho štýlu. Inak by som si musel vybrať niečo, čo je dostupné z ponuky designéra.

Ako ráno dávaš dohromady svoj outfit? Začínaš niekedy s doplnkami?

Záleží na tom, v akej nálade sa prebudím. Niekedy začnem ponožkami a nohavicami, niekedy zase vyberiem ako prvú kravatu, alebo kombináciu kravata / košeľa.


The Sharper Me

Hodinky Daniel Wellington

Modré pánske sako


Čo sú podľa teba tri základné veci v pánskom šatníku?

To je dobrá otázka. Skvele padnúci oblek, topánky k obleku a doplnky a modré džínsy bez výrazného prešívania. Na týchto základných komponentoch sa dá dobre stavať. Ženy sa napríklad často u mužov sústredia na topánky, hodinky a úpravu vlasov a fúzov. Keď tieto tri veci sedia, všetko ostatné do seba zapadá oveľa lepšie.

Kedy si začal uvažovať o tom byť stylista a prečo?

Na vysokej ma veľmi zaujímalo holičstvo. Kamaráti ma začali prosiť nielen aby som ich ostrihal, ale aj o stylingové rady. Tak som sa začal zaoberať skúmaním, čo pre mňa znamená pojem dobre oblečený muž.


Outfit inšpirácie pre mužov

Outfit inšpirácie pre mužov


S čím majú tvoji klienti väčšinou problémy?

Veľa mojich klientov nevie čo presne si obliecť a na akú príležitosť. Iní majú problém s nosením vecí, ktoré už majú.

Môžeš nám trochu priblížiť prácu s klientom?

Mám jednoduchý proces, ako pre klienta nájsť optimálny smer na základe jeho životného štýlu. Dávam si záležať na tom, aby mu všetko oblečenie dokonale padlo a vyzeralo čo najlepšie. Skúmame tiež, čo presne má v skrini. Potom môžeme vyraziť na nákup a doplniť čo treba.


Outfit inšpirácie pre mužov

Outfit inšpirácie pre mužov


Gyasiho "The Sharper Me" môžete sledovať na jeho Instagrame.