html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Ružová kravata a vlnený oblek

Jesenná inšpirácia s ružovou kravatou a vlneným oblekom.


Ružová kravata a vlnený oblek


"Všetky látky, ktoré ste od Vitale Barberis Canonico použili pre časť vašej jesennej kolekcie kravát a motýlikov, sú prekrásne. Keď som ich videl prvýkrát, ihneď mi do oka padla, pre mňa dosť netradične, tá ružová s kockou. Väčšinou si totiž vyberám menej nápadné kúsky, ale tu som si ihneď vedel predstaviť, ako skvele sa bude kombinovať a ako ľahko rozžiari moje vlnené obleky, ktoré počas jesene najčastejšie nosím. "


obr
obr


"Keď sa trochu ochladí a nie je to vonku úplne na kabát, siahnem najradšej po teplejšom vlnenom obleku. Ten, ktorý mám na fotkách, je už sám o sebe zaujímavý svojím Windowpane vzorom. Chcel som ho za pomocou ďalšej kocky na kravate ešte viac podtrhnúť, ale nakoniec sa kravata stala tým ústredným prvkom celého môjho outfitu. Bolo to asi aj tým, že som si ju vzal s košeľou, ktorá má golier so špendlíkom (ten totiž ešte viac zvýrazní uviazanie kravaty). "


Ružová kravata a vlnený oblek

obr
obr


"Na jesenných outfitoch ma najviac bavia materiály, naozaj rád mám merino vlnu, kašmír aj hodváb. Sú to totiž úžasné prírodné materiály so skvelými vlastnosťami, len sa človek musí naučiť, ako ich využiť, a samozrejme tiež to, ako sa o ne starať ( hovorím z vlastnej skúsenosti, zrovna teraz sa mi podarilo zraziť si vlnený sveter). Čo sa farieb týka, pre jeseň mám najradšej hnedú, sivú, vojensky zelenú alebo burgundy. Vôbec nemám rád čiernu, tá mi príde smutná a niekedy trochu nudná. Vždy by som ju vymenil radšej za temne modrú, alebo tmavo šedú.

Vrstvenie? To je kapitola sama o sebe, možno prekvapím, ale nevyžívam sa v ňom (nízke teploty sa snažím skôr prežiť a nezmrznúť). Rozhodne by som si sám seba nedokázal predstaviť na sychravom anglickom vidieku s tvídovým sáčkom a v gumákoch. Som teplomilný človek, a tak by som sa vždy radšej videl niekde v slnečnej florentskej kaviarni s výborným espressom a holými členkami. "

- Marek Černý


Ružová kravata a vlnený oblek

obr
obr

Dalšie štýlové inšpirácie od Marka môžete sledovať na blogu Czechstreetglamour.