html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Množstevné zľavy na svadobné objednávky

Smart casual - nová kniha Daniela Šmída

"Obliekanie je forma komunikácie," hovorí uznávaný lektor etikety Daniel Šmíd. Knihu Smart Casual, v ktorej mužom radí s obliekaním, je teraz možné podporiť na Startovači.

Čo bolo pre Vás impulzom k napísaniu tejto knihy?

"Svojho času som túžil čítať knihu, ktorá by mi pomohla s každodenným obliekaním. Hľadal som manuál, návod a jednoduché overené informácie. Tých sa dalo nájsť mnoho na internete. Avšak väčšina bola prispôsobená prostrediu vzniku, z veľkej časti zámoriu či krajinám, ktoré majú inú odevnú kultúru. Francúzsko, Taliansko či Veľká Británia. Chýbal mi dôveryhodný zdroj z nášho prostredia. Preto som sa rozhodol využiť to, čo viem a sám taký zdroj v spolupráci s partnermi knihy vytvoriť. Som si istý, že sa podľa nej môže mnoho mužov naučiť lepšie obliekať. "


Smart casual - nová kniha Daniela Šmída


Pod pojmom Smart casual si môžeme predstaviť veľmi rozdielne štýly. Je to tak?

"Odevný kód, možno radšej odevný štýl Smart Casual predstavuje tú najťažšiu možnú variantu, ako sa obliekať a zároveň je najčastejšie uvádzanou odevnou požiadavkou na pozvánkach. Ide o dokonale premyslenú ležérnosť a nedbalo pôsobiacu eleganciu. Smart Casual je spôsob, ako pomocou odevov vyjadriť svoju účasť v desiatkach situácií, ktoré sú si v niečom podobné, avšak veľmi rozdielne.

Tento vyzretý štýl v obliekaní je pre väčšinu mužov ťažko predstaviteľný. Len hŕstka ľudí vie, čo tento štýl vlastne znamená. Preto tiež vznikla táto kniha, aby mužom v relatívne zložitom svete obliekania zjednodušila cestu. Do Smart Casual sa premieta kreativita, spôsoby, ako odevy kombinovať a znalosti funkcie materiálov a strihov. Naviac tiež úplne "neodevné" ľudské vlastnosti ako empatia a úcta k ľuďom. Pre mňa osobne je to najobľúbenejší štýl v odievaní práve pre tú komplexnosť, hravosť a pritom pevné hranice. "


Pre koho je kniha určená?

"Je určená mužom, chlapom a chalanom. Vďaka tomu, že opisuje základy obliekania, ako jednoducho odevy zhotovovať a ako nenaletieť, je určená aj tým, ktorí sú na štarte a začínajú šatník budovať. Nosnou témou je však spomínaný vyzretý štýl v obliekaní, ktorý je priamo určený pre milovníkov obliekania a moderného gentlemanstva. Kniha určite predstavuje tiež vhodný darček, je teda určená všetkým, ktorí chcú muža o tieto informácie obohatiť. Napríklad pre mladých mužov, ktorí nechcú ísť cestou rýchloobrátkovej módy a nákupu lacných odevov, ale nemajú vo svojom okolí vzor, na ktorý by mohli nadviazať. "


Smart casual - nová kniha Daniela Šmída

Ako sú na tom s módou a obliekaním českí muži?

"Na jednej strane máme u nás príklady mužov, ktorí na odevy dbajú, aktívne hľadajú a taktiež majú svoj štýl. Odvrátená strana mince predstavuje smutný pohľad na muža, ktorým je úplne jedno, čo majú oblečené, prípadne odevu venujú žalostne málo pozornosti, čo začína u nevkusu a končí pri odevných príšerách. Obliekanie je forma komunikácie, ktorú je dobré a nutné sa učiť. Odevy nám môžu pomôcť v dosahovaní dobrých výsledkov, pomáhajú pri konverzácii, nadväzovaní osobných a pracovných vzťahov. Sú neoddeliteľnou súčasťou našej existencie a treba sa im venovať oveľa viac, než tomu bolo doteraz. "


Smart casual - nová kniha Daniela Šmída


Podporte vydanie knihy na Startovači!


O autorovi

obr

Daniel Šmíd je profesionálnym lektorom modernej etikety a propagátorom kultivácie firemného prostredia, korektného správania, obliekania na úrovni, tvorby osobného štýlu a firemného imidžu. Jeho vášňou sú pánske odevy a moderné gentlemanstvo. Má viac ako dvadsať rokov skúseností, s ktorými záujemcov zoznamuje prostredníctvom prednášok, workshopov, seminárov či článkov v lifestylových časopisoch. Medzi jeho klientov patria napríklad Allianz, Český olympijský výbor, DRFG alebo Ernst & Young, a vyučuje aj na univerzitách.

www.danielsmid.cz