html>  CZ         html>  EU        Zákaznická podpora: +420 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využite dopravu zadarmo. Zadajte kód: ZADARMO2023. Len do stredy 1.2.2023

Týchto 5 prešľapov Vám pokazí outfit

Príliš dlhé alebo krátke nohavice

Docela častý úkaz nielen na svadbách, ale všeobecne v mužskom obliekaní. Zle zvolená dĺžka nohavíc kazí dojem z celého outfitu. Keď sú nohavice príliš dlhé, tak sa nepekne krčia nad topánkou. Nevyzerá to vôbec dobre. Nohavice by mali byť po celej dĺžke v jednej línii bez akýchkoľvek záhybov.

Príliš krátke nohavice sú opačný extrém. Vyzerajú až komicky. Optimálne je zvoliť dĺžku tak, že spodný lem nohavíc končí tesne nad topánkou.

Neplatí to len pre oblekové nohavice, ale tiež pre chinos alebo džínsy.


Týchto 5 prešľapov Vám pokazí outfit


Traky + opasok

Traky boli pôvodne čisto praktickou súčasťou šatníka a mali za úlohu udržať nohavice v správnej polohe po celý deň. Navyše sa považovali za časť spodného prádla, takže nemali byť vidieť.

V dnešnej dobe sa z nich stal skôr módny doplnok. Sú veľmi populárne na rustikálnych svadbách vo viac uvoľnenom štýle. Ženích má často na sebe len košeľu bez obleku a ako štýlový doplnok zvolí traky, ktoré sa na túto príležitosť skvele hodia. Problém je, že v niektorých prípadoch si k nim oblečie ešte opasok.


Traky plnia funkciu opasku, takže nedáva zmysel nosiť ich spoločne s opaskom. Je to rovnaké, ako ísť na bicykli a na nohách mať ešte kolieskové korčule.

Musíte sa rozhodnúť. Buď traky, alebo opasok. Nikdy nie oboje.


Týchto 5 prešľapov Vám pokazí outfit


Zle uviazaná kravata

Aká je optimálna dĺžka kravaty po uviazaní? Univerzálne pravidlo je také, že keď stojíte vzpriamene, špička kravaty by mala po uviazaní končiť približne na úrovni pracky opasku, čiže kúsok pod gombíkom nohavíc.

Ak uviažete kravatu príliš krátku, alebo naopak príliš dlhú, bude pôsobiť dosť neatraktívne.


ako sa viaže kravata


Zapnutý spodný gombík na saku

Ak ste to nevedeli, tak na saku s dvoma gombíkmi, sa spodný gombík nezapína.

A prečo tam teda gombík je, keď sa nepoužíva? Vychádza to z tradície z čias kráľa Eduarda VII. Ten chcel vzdať česť jazdeckým sakám, na ktorých sa z praktických dôvodov nechával pri jazde na koni spodnej gombík rozopnutý. Tento spôsob nosenia zostal zachovaný aj s novo nastupujúcim radom oblekov.

Druhý dôvod, o ktorom sa hovorí viac, je často považovaný za výmysel. Kráľ Eduard bol tučný, a bolo pre neho pohodlnejšie si spodný gombík nezapínať. S úcty pred kráľom, sa tento spôsob rozšíril po celom kráľovskom dvore a nakoniec aj v celom Anglicku.


Týchto 5 prešľapov Vám pokazí outfit


Neodpárané švy na saku

Oblek, alebo samostatné sako zakúpené v konfekcii, má zvyčajne zošité zadné rozparky a vrecká. Ide väčšinou o jednoduché prešitie krížikom na spodnej časti saka a vo vnútri vreciek. To aby sa nekomplikoval proces výroby a sako si pri následnej preprave a manipulácii zachovalo tvar a nedošlo k jeho poškodeniu.

Tieto švy je potrebné odstrániť, aby boli rozparky voľné a funkčné. To isté platí aj pre vrecká. Niektorí muži toto stále nevedia a často si tak v spoločnosti spôsobia menšiu hanbu.


Týchto 5 prešľapov Vám pokazí outfit

​​IFrame